Sněhové frézy

Autor: Martin Vasko , publikováno: 16.10.2010 12:52
Článek je zařazen v kategorii: Dům a zahrada

Patříte k lidem, které každoročně překvapí první zimní sníh, a poté namísto užívání si zimní nadílky trpíte bolestmi rukou a zad v důsledku odklízení sněhu? Ulehčete si práci a využijte širokých nabídek zahradní techniky, která udělá těžkou práci za Vás. Sněhové frézy využijete ať bydlíte na horách nebo v městech, jde jen o správný výběr typu frézy, který bude ideálně vyhovovat Vašim podmínkám.

Sněhové frézy – typy

Sněhové frézy s elektrickým motorem

Sněhové frézy s elektrickým pohonem jsou vhodné pro uklízení rovných ploch s čerstvým sněhem. Mají rychlý start, a to i při velmi nízkých teplotách. Motor elektrické sněhové frézy má však oproti benzínovému nižší výkon, a také musíme počítat s manipulací přívodového elektrického kabelu při frézování.

Sněhové frézy s benzínovým motorem

Oproti elektrické je benzínová sněhová fréza velmi výkonná, zvládá náročný terén, těžký zledovatělý sníh, podstatně větší objem sněhu, který odhazuje do větší výšky a na větší vzdálenost.benzínová snehová fréza

Jednostupňové sněhové frézy

Jsou určené především pro rovný terén, bez potřeby odhazování sněhu do velké dálky. Frézovací šnek je poháněn buďto benzínovým, nebo elektrickým motorem. Jednostupňové frézy využijeme ideálně k odklízení sněhu na chodnících, nebo příjezdových cestách. Tento typ sněhové frézy je lehčí, než dvoustupňová, proto její ovládání zvládne i slabší osoba. Nutno podotknout, že jednostupňová sněhová fréza si poradí lehce poradí s čerstvě napadaným, ale i s ušlapaným sněhem, ale zpravidla odklidí menší vrstvu sněhu a neodhazuje odklízený sníh do takových vzdáleností jako frézy dvoustupňové.

Dvoustupňové sněhové frézy

Snehová fréza STIGA Určené pro těžký a nerovný povrch s velkým množstvím ušlapaného a zledovatělého sněhu, mají většinou benzínový čtyřtaktní motor. Nalezneme mezi nimi ale také varianty benzínových motorů s možností připojení do elektrické sítě při startu. Mechanismus dvoustupňových fréz je složen ze šroubu, který frézuje led, nebo sněhovou bariéru a současně přihrnuje sníh druhému šroubu, který zajišťuje turbínovým efektem nasávání sněhu do komínu a jeho vyhazování do větší výšky a vzdálenosti. Dvoustupňový princip frézy tak zajišťuje efektivní frézování velkého množství sněhu a jeho odhazování do vzdáleností, které jednostupňová fréza nezvládá. Samozřejmě lze nastavovat komín frézy a tím určovat potřebný směr odhazování sněhu. Tyto frézy mají také často ve výbavě reflektor pro usnadnění práce ve ztížených viditelných podmínkách, nebo pro noční práce.

Při výběru sněhové frézy nezapomeňte na tyto podmínky:

  • Množství odklízeného sněhu a jeho typ

  • Terén, který chceme frézovat

  • Podklad zasněžené plochy

  • Přístup k elektrické přípojce

  • Poskytuje-li prodejce i pozáruční servis sněhové frézy

Sněhové frézy seženete na mnoha místech, ale nelze zapomínat také na cenu. Jedním z prodejců, kteří nabízejí široký sortiment sněhových fréz a jejich servis je Kobras. Nyní dokonce v předsezóní nabídce s akční slevou a dopravou zdarma.

KOBRAS nabízí sněhové frézy značek Stiga, MTD, YardMan a Murray.


Pošlete svůj komentář

položky označené * je nutné vyplnit (E-mail se na stránkách nezobrazuje)