Zazimování zahradní techniky s benzinovým motorem

Autor: Filip, publikováno: 27.10.2011 19:21

S blížící se zimou končí pomalu a jistě také veškeré zahradní práce. Aby vaše nástroje, kutilské hračky a vymoženosti určené pro práci na zahradě přes zimu netrpěly a byly s příchodem jara dobře použitelné, připomeneme si pár zásad pro jejich zazimování.

Základní údržba benzinové sekačky

Kdo má zahradu a pečlivě se o ni stará ví, že zahradní technika je poměrně nákladná záležitost. Je tedy dobré se o ni pečlivě starat.

Svíčky, olej a filtry

U benzinové sekačky je důležité vyměňovat zapalovací svíčky zhruba jednou za sezónu, jednou za čas také vzduchový filtr. Pravidelná výměna oleje a olejového filtru by měla být samozřejmostí. Olej doplňujte, dokud je motor ještě teplý.

Vyčistit a nabrousit

Před zimou sekačku vyčistěte, zbavte její povrch všech zbytků trávy a jiných nečistot. Očistěte také žací nože a nechejte je nabrousit. Zkušený kutil to dokáže sám, nikdy ovšem nesmí zapomenout na to, že nože je třeba vyvážit. Poškozených nožů se rovnou zbavte.

Palivo

Jestliže nepoužíváte stabilizátor paliva či používáte palivo s příměsí alkoholu, nádrž sekačky vyprázdněte a nechejte motor bežet do samovolného zastavení.

Uskladnění

Pro uskladnění sekačky vyhraďte suché místo, kde teplota v průběhu zimy neklesá pod bod mrazu. Sekačka musí po celou dobu svého zazimování zůstat ve své přirozené poloze. Nikdy ji nezavěšujte nebo jinak an delší dobu nenaklápějte! Naopak sekačku zakryjte, abyste ji uchránili před prachem a dalčími nečistotami.

Další technika s benzinovým motorem

Ať už na zimu připravujete řetězové pily, křovinořezy nebo třeba kompresory, pravidla pro jejich uskladnění jsou stejná, jako pro sekačky. Benzinový motor si prostě žádá své. Věnujte se svému nářadí stejně jako svému autu. Budete odměněni jeho dlouhou životností a spolehlivostí.


Pošlete svůj komentář

položky označené * je nutné vyplnit (E-mail se na stránkách nezobrazuje)